ZİBEÇ 2018-2019 Dönemi Törenle Açıldı

2653 Okunma

ZİBEÇ’in yeni sezon açılışı Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Bilek Salonunda düzenlenen törenle yapıldı.

ZİBEÇ öğrencilerinin velileriyle hazır bulunduğu açılışa, Surp Pırgiç Hastanesi Yönetim Kurulu 2. Başkanı Herman Balyan ve yönetim kurulu üyelerinden Mıgırdiç Sertşimşek, Garbis Polat, Kadim Biros, Kevork Can Nergis ile Mihran Onur da katıldı.

Herman Balyan, yeni dönemin ZİBEÇ öğrencilerine hayırlı olmasını dileyerek başladığı açılış konuşmasında, velilere hitaben “Geçmişte olduğu gibi bugün de çocuklarınız bize emanettir” dedi. “Hiç kimsenin aklından ZİBEÇ’in aksayacağı veya kapanacağı gibi düşünceler kesinlikle geçmesin. Siz dışarıdan konuşulanlara itibar etmeyin. Biz ve yönetim kurulumuz olduğu müddetçe çocuklarınız güvende olacaktır. Sevgili veliler, herhangi bir aksaklık gördüğünüzde bize iletmenizi rica ederiz. Arzu ve önerilerinizi de bildirmeniz bizleri mutlu edecektir” diyen Herman Balyan, ellerinden gelenin en iyisini yapacak olmalarından kimsenin kuşku duymamasını istedi ve konuşmasını “Sizlerin güldüğünü görmek bizim için en büyük mutluluktur. Son öğrenci kalana kadar ZİBEÇ açık kalacaktır ” sözleriyle tamamladı.

ÇOCUKLARIN GÜVENCESİ

Herman Balyan’ın konuşmasının ardından söz alan Yönetim Kurulu ZİBEÇ sorumlusu Garbis Polat, yeni dönemin hayırlı olmasını dileyerek, “Biz Surp Pırgiç Hastanesi Yönetim Kurulu olarak hep buradayız ve olmaya da devam edeceğiz. Biz büyük bir aileyiz ve ZİBEÇ’e elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Velilerin istek ve önerilerini dillendirdiği toplantıda, Herman Balyan “Hastanemizin yapacağı tüm ek hizmetlere hazırız. İlk iş olarak tetkikleri yaparız ve hastanemizin kendi imkânları içinde tüm ihtiyaçları giderebiliriz, bu kurum burada olduğu müddetçe çocuklarınız güvendedir, onlar için hiçbir kısıtlama yapılmayacaktır” dedi.

Balyan konuşurken, öğrencilerden Arlin’in “Sizi çok seviyoruz” diyen sesi yükseldi. Gözler o tarafa çevrildiğinde Arlin’in duygulanarak ağladığı gözlendi. Bir diğer öğrenci söz alarak hayvanları koruma konusunda bir şeyler yapmak istediklerini söyleyince Herman Balyan, bu konuda duyarlı olduklarını, ancak hijyen söz konusu olduğu için hastane bünyesinde hayvan beslenemediğini, ancak hastanedeki yemek artıklarını Fatih Belediyesi’nin hayvan barınaklarına gönderdiklerini söyledi. ZİBEÇ öğrencilerinin, öğretmenleri eşliğinde barınakları ziyaret edebilmelerinin de programlanabileceğini belirtti.

Konuşmaların ardından yeni dönemin açılışını kutlamak için üzerinde ZİBEÇ yazan pasta salona getirildi. Yöneticiler ve öğrencilerin coşku içinde gerçekleştirdiği pasta kesiminin ardından ZİBEÇ öğrencileri müzik eşliğinde dans ederek eğlendiler.