Xiaomi’den dünyanın ilk şeffaf televizyonu

1212 Okunma
 Çinli teknoloji devi Xiaomi, kuruluşunun 10. yılına özel gerçekleştirdiği lansmanda son teknoloji ürünlerini tanıttı. Akıllı telefonlardan giyilebilir cihazlara, sahip olduğu birçok sıra dışı ürün ile tanınan marka, bu sefer de şeffaf bir televizyon ile karşımızda.
 Mi TV Lux Transparent Edition adını verdikleri bu televizyon, tamamen şeffaf bir tasarıma sahip. Ayrıca dünyada seri üretimi yapılacak ilk tamamen şeffaf televizyonu olma unvanını taşıyor. 55 inç büyüklüğünde şeffaf OLED ekranı bulunan Mi TV Lux Transparent Edition, 5,77mm bir inceliğe sahip. 120 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi ile oldukça etkileyici bir performans sunuyor. 1920 x 1080 piksel çözünürlükte 10 bit renk derinliğine sahip olan ekran, gücünü MediaTek 9650 yonga setinden alıyor. Şeffaf bir televizyon olmasından dolayı tüm giriş/çıkış portları, ekranın altındaki dairesel tabanda bulunuyor. Böylesine sıra dışı bir televizyon olunca, tabii ki de en çok merak edilen konulardan biri ürünün fiyatı oluyor. Henüz hangi ülkelerde satışa çıkacağı belli olmayan Mi TV Lux Transparent Edition’ın satış fiyatı 7 bin 100 dolar.
 MICROSOFT’UN CLOUD OYUN SERVİSİ XCLOUD, BETA KULLANIMINA AÇILDI
 Geçtiğimiz yıl tanıtımı yapılan Microsoft’un oyun servisi xCloud’ın beta sürümü kullanıcılarına açıldı. 15 Eylül’de resmî lansman ile tüm kullanıcılara açılacak servisi, Android kullanıcıları daha erkenden deneyimle imkânı elde edebiliyorlar.
 Peki xCloud nedir? XCloud, oyuncuların bağımsız oyun oynayabilmelerini sağlayan, bulut tabanlı bir oyun servisidir. Henüz yeni yeni hayatımıza giren bu servisin bir diğer rakibi ise Google’ın sahip olduğu Stadia. Bu servislerin en büyük artısı, oyun konsolu gibi bir donanıma ihtiyaç duymadan, -donanınım özellikleri fark etmeksizin- telefon, bilgisayar ve benzeri cihazlarda, sadece yüksek bağlantı hızına sahip bir internet ile oyun oynayabilmeniz. Böylece en yeni oyunlardan en iyi performansı almak için daha pahalı donanımlar satın almak yerine, bulut tabanlı bir oyun servisine aylık abonelik sistemi üzerinden kaydolarak, oyun deneyimini en üst seviye performansla yaşayabileceksiniz.
 Resmî lansmandan itibaren 100’den fazla oyuna erişim sağlayacak olan xCloud, şimdilik Avusturya, Belçika, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya, Güney Kore, İsviçre, İsveç, Birleşik Krallık ve ABD olmak üzere 22 ülkede kullanılabilecek. Oyun servisini kullanmak isteyen oyuncuların ise öncelikle aylık 15 dolar üyelik ücretine sahip Xbox Game Pass abonesi olması gerekiyor.

Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz