Verşa ile renkli bir yolculuk

1145 Okunma
Çağdaş resmin temsilcilerinden Verşa’nın (Verjin Şabcı), 3 - 9 Temmuz tarihleri arasında Büyükada Adalar Kültür Derneği’nde düzenlenen kişisel resim sergisi ilgiyle karşılandı. Sanatçının pastel çalışmalarının yer aldığı sergide farklı temalar dikkat çekti. Özellikle yurt içi ve yurt dışında gidip gezdiği yörelerden kareleri tuvaline yansıtan Şabcı, kendine özgü yorumu ve tarzıyla fark yaratıyor.
 Sergide yer alan natürmort ve peyzaj çalışmalarının yanı sıra ressamın birkaç nü çalışmaya da yer verdiği görüldü. Sanatçı, farklı yörelerden uyarladığı özgün çalışmalarında kullandığı renk skalasıyla da kendine has bir albeni yaratıyor.
 “Pentürde yolumu açan Yunan Adası Santorini oldu diyen Şabcı yıllar önce ilk resim çalışmalarını Kristin Saleri, sonra da Sabri Berkel atölyelerinde yapmış.   Sergide yer alan 26 resimde sanatçının gezip gördüğü ve kendinde iz bırakan Datça, Simi Adası, Floransa, Bulgaristan’dan peyzajlar, izleyicileri uzaklara bir yolculuğa çıkardı. “Sanatımla insanlara yaşamayı, sevgiyi ve belli bir kültürü vermek istiyorum. Dünyadaki tüm güzellikleri çalışmalarıma yansıtırken amacım kendi çapımda bir ışık tutmak. Sanatçı uygarlığın gelişmesindeki tüm aşamalarda payı olan önemli bir misyon ve sorumluluk sahibidir” diyen Verjin Şabcı, ilerde farklı projelere de imza atacağını müjdeliyor.
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz