Üniversite gibi çalışan klinik: Allianoi 15 yaşında

2334 Okunma
Allianoi Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, kuruluşunun 15. yılını kutluyor. 2003 yılının son günlerinde Nişantaşı’nda kapılarını açan ve daha sonra Ataşehir’de de faaliyet göstermeye başlayan Allianoi, eski ve yeni çalışanlarını, sektör temsilcilerini ve tüm paydaşlarını özel bir kutlama yemeğinde ağırlamaya hazırlanıyor.
 Allianoi’nin kuruluşundan bu yana diş hekimliğinde çok şey değişti. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili en son teknoloji ve yenilikleri sunmayı ilke edinen klinik 15. yaşına girerken, yaşanan ekonomik krize rağmen ciddi bir yatırım yaparak tamamen dijital teknolojiye geçti. Hem teknik altyapısını hem de hekim ve hemşire kadrosunu “güncelledi.”
 ank Lisesi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Toros Alcan, diş hekimliğinde ve Allianoi’deki değişimi şöyle anlatıyor: “Diş hekimliğinde ve aslında sağlıkla ilgili tüm branşlarda her yedi yılda bir bilgilerin yarısı hem teknoloji geliştiği için hem de yapılan araştırmalar sonucunda yeni bilgilere ulaşıldığı için geçersiz hale geliyor. Bu yüzden hekim ve hemşire olarak hem kendimize, hem de altyapı olarak kliniğe yatırım yapmamız gerekiyor. Allianoi’de, diş hekimliğinde tüm dünyada olduğu gibi biz de dijital teknolojiye geçtik. Burası artık kağıtsız bir kliniğe dönüştü, bütün bilgiler ve işlemler dijital olarak tutuluyor. Bu dönüşüm önemliydi, biz de ekonomik krize rağmen bunu gerçekleştirdik. Çünkü teknoloji kriz dinlemiyor, hastalara daha iyi hizmet vermek için bu teknolojik dönüşümü zamanı geldiğinde yapmak lazım.”
 Krizden büyüyerek çıkmayı tercih eden kuruluş, Nişantaşı kliniğine iki koltuk daha ekledi ve yeni doktorlarla kadroyu genişletti. Klinikte, çocuktan ortodontiye ve cerrahiden diş eti hastalıklarına, protezden estetiğe, diş hekimliğinin bütün branşlarında hizmet veriliyor. Kendisi de bir akademisyen olan Prof. Dr. Alcan, kliniğin de adeta bir üniversite gibi çalıştığını vurguluyor: “Bizim şu anda 17 hekimimiz var, bunlardan 10’u kadrolu, diğerleri haftanın belirli günlerinde gelen danışman hekim. Hepsi alanında uzman. Burası biraz üniversite gibi, benden başlayarak akademik kadro çok fazla. İki profesör, iki yardımcı doçent, üç doçent ve uzman hekimlerimiz var.” 

Makalenin devamını dergimizden okumaya devam edebilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz