Türkiye’den Çin’e DAHLIA

1569 Okunma
Türkiye’de doğan Selin Penbe Kireçcioğlu; İstanbul’da, New York’ta ve daha sonra Fransa’da kumaş, hazır giyim ve pazarlama departmanları gibi alanlarda çalıştıktan sonra 2013 yılında ailesiyle beraber Çin’e yerleşti. Oraya yerleştikten iki sene sonra DAHLIA Home & Lifestyle markası adı altında peştamal ve peştamalden üretilen ürünler satmaya başladı. Açıkçası, Türkiye’den Çin’e doğru uzanan bu seyahati merak edip Selin Hanım’a ulaştım. Kendi kariyerini, markasını ve Çin’deki yaşamını kapsayan detaylı bir sohbet gerçekleştirdik ve bu ilginç kariyer yolculuğunu siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedim.
 Kendinizi bize tanıtır mısınız? İstanbulluyum. Liseyi Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nde, üniversiteyi de İstanbul Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okudum. Profesyonel hayatıma oldukça erken başladım. Kumaşları ve hazır giyim sektörünü her zaman çok sevdim ve uzun süredir de bu sektörde çalışıyorum.
 Kariyerime Mavi Jeans’de satış ve pazarlama sorumlusu olarak başladım, birkaç sene sonra ABD’ye gitmeye karar verdim, önce pazarlama eğitimi aldım, ardından da Mavi Jeans New York ofisinde satış sorumlusu olarak çalıştım. Bir kaç sene sonra İstanbul’a döndüm ve Koton firmasında Üretim ve Pazarlama alanlarında görev aldım.
 2002 yılında Paris’e eşimin yanına taşındım ve burada bir kumaş firmasında tasarım, satış ve pazarlama müdürü olarak çalışmaya başladım, böylece hazır giyim dünyasından çıkıp kumaş dünyasını da tanıma fırsatım oldu. Patronum, bu sektöre yıllarını vermiş birisi olduğundan kendisinden hem sektör hem de ticaret hakkında hiçbir okulda öğrenilemeyecek çok değerli bilgiler ve deneyimler edindim.
 2006-2009 yılları arasında eşimin görevinden dolayı Hindistan’da yaşadık, Paris’e geri döndükten sonra önceki görevime devam ettim. 2013 yılında eşimin görevi bu sefer bizi Çin’e Shanghai’a taşıdı. 2015 yılında ise Shanghai’da DAHLIA Home & Lifestyle’ı kurdum. 
Makalenin devamını dergimizden okumaya devam edebilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz