Son dönemin çağrısı: Sosyal Mesafe

2446 Okunma
 Covide-19 pandemisi nedeniyle tüm dünyanın zor zamanlardan geçtiği bu dönemde “Sosyal Mesafe”yi korumak adına evde kalmak alınabilecek önlemler arasında en iyi seçeneklerden biri. Peki, bu sosyal mesafeyi korurken evde kaldığımız süre boyunca zamanımızı nasıl kaliteli geçirebiliriz? Ne gibi aktiviteler yapabiliriz birlikte göz atalım.
 ÖNCELİKLE SOSYAL MESAFE NEDİR?
 Sosyal mesafe, insanlar arasındaki yakın iletişimi sınırlamayı amaçlıyor. Örneğin, etkinliklerin iptal edilmesi, okulların kapatılması, bazı şirketlerin evden çalışmaya yönelmesi, ihtiyaç halinde dışarı çıkılması durumunda diğer insanlarla gerekli mesafenin korunması gibi... Bu ve bunun gibi önlemler sosyal mesafeyi korumayı amaçlıyor. Böylece hem kendimizi hem de çevremizdeki birçok insanı korumuş ve virüsün yayılmasını önlemiş oluyoruz.
 SOSYAL MESAFEYİ KORUMAK ADINA ZAMANIMIZI EVDE GEÇİRDİĞİMİZ ŞU DÖNEMDE NELER YAPABİLİRİZ?
 
Stresi azaltmak ve motivasyonunuzu artırmak için meditasyon veya egzersiz yapabilir, uzun zamandır okumak istediğiniz veya arkadaşlarınızdan tavsiye aldığınız kitapları okuyabilir, yeni tarifler deneyebilir ve mutfakta keyifli vakit geçirebilirsiniz. Evden çalışanlar belirli bir düzen kurup verimli ve üretken şekilde işlerine odaklanabilir, Yeni bir diziye başlayabilir, film geceleri planlayabilirsiniz, Dünyaca ünlü müzeleri on-line olarak gezebilir ve birçok eseri inceleme fırsatı bulabilirsiniz, Kitaplığınızı, dolabınızı veya evin herhangi bir alanını düzenleyebilirsiniz, Sevdikleriniz veya arkadaşlarınızla buluşamasanız da video konferanslar düzenleyerek sohbet edebilir ve özleminizi giderebilirsiniz, Ailenizle sohbet edebilir, oyunlar oynayabilir ve sevgiyle birlikte olmanın gücünü hissedebilirsiniz.
Sağlıklı ve güzel günlere en kısa sürede kavuşmak dileğiyle…
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz