Samvel Lajikian’in Kadin Ve Doga Sergisi İstanbul’da

2411 Okunma
 Adı dünyaya “Ermenistan’ın Modern Rembrandt”ı olarak yayılan, Kültür Bakanlığı Altın Madalyası’na sahip Ermenistan’ın Onur Ödüllü sanatçısı Samvel Lajikian, 8 Mart’ta Türkiyeli sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Eserleri ABD, İtalya, Fransa ve İsveç gibi Avrupa ülkeleriyle Rusya, Ermenistan, Lübnan, İran olmak üzere müzeler ve özel koleksiyonlarda yer alan sanatçı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle geliştirdiği “Yaşamın Döngüsünde Kadın ve Doğa” adlı kişisel sergisiyle ilk kez Türkiye’ye gelecek olmanın heyecanını yaşıyor. Ünlü sanatçı bu sergiyi Hrant Dink Okulu yararına düzenlemekten de ayrı bir mutluluk duyduğunu belirtiyor.

 Nişantaşı Marki Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek açılışta, kariyer sahibi ve yönetici kadınlarla bir söyleşi de yapılacak. Samvel Lajikian açılışa katılarak duygularını bir konuşmayla aktaracak. Ünlü ressamı okurlarımızın daha iyi tanıması için sergi öncesinde internet aracılığıyla bir röportaj yaptık.

 Bu sergi, İstanbul’u ilk kez ziyaret etmenize de vesile olacak, duygularınızı alabilir miyiz? Her şeyden önce, çalışmalarıma ve yaklaşmakta olan sergimin tanıtımına gösterdiği özen için derginize ve sanata sonsuz destek veren genel yayın yönetmeniniz Mayda Saris’e teşekkür etmeme izin verin. Evet, bu benim ilk İstanbul ziyaretim olacak. Şehrin zengin sanat geleneklerine sahip olduğunun farkındayım. Şehirde Doğu ile Batı arasında ahenkli bir uyum var. Şehrinizi çok sevdiği için sık sık ziyaret eden ve doyumsuz manzaralarının çoğunu betimleyen kardeşim Levon Lajikian’dan İstanbul hakkında o kadar çok şey duydum ki, tarihi şehrinizin pek çok semtini gözümde canlandırabiliyorum.  

Makalenin devamını okumak için Mart 2019 sayımızı anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 

Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz