Normalleşmeye ufak adımlar

937 Okunma
Takip edenler bilir, Türkiye’ye gelmek için yakarışlarım bitmemişti. Yaz ayını özledim derken, iki aşımı olduktan sonra kendimi İstanbul’a attım. Dönüşümün çok zor olacağını göze alarak böyle bir çılgınlık yaptım. Ne mutlu ki şansım yaver gitti ve Birleşik Krallık seyahat kuralları güncellendi. Huzur içinde dönebileceğim, hatta siz bu satırları okurken ben İskoçya havasını solumaya başlamış olacağım!
 KINALIADA
Ay ne yalan söyleyeyim, uçaktan iner inmez kendimi adaya attım. Denizin kokusunu, martıların sesini, vapurları, evimi, ailemi, arkadaşlarımı çok özlemişim. Bir sürü yeni mekân açılmış, simalar değişmiş, çocuklar büyümüş, turistler çoğalmış derken tüm dinamikler değişmiş. Tabii pandemi sürerken burada pandemi yokmuş gibi hissetmek paha biçilemez. Havalar güzel, dışarıda geçirilen vakit çok, insan daha az stresli hissediyor kendini. Yazılarımı takip edip beni görenler, en az benim kadar sevinmiş geldiğime. Sağolun, varolun! İstanbul tarafına işim çıkmadıkça gitmedim açıkçası, adanın keyfini çıkardım biraz. Bu kadar stresi çok olan bir dönemden sonra çok iyi geldi. Türkiye’nin kırmızı listeden çıkmasıyla, keyfim daha da yerine geldi. Balkonda oturmuş yazımı yazmak bile mutluluk kaynağı.
 YENI DÖNEM BAŞLASIN!
Okullar için olduğu gibi üniversiteler için de her yeni akademik dönem yeni bir curcuna. İlk dönem daha da zor oluyor çünkü 25 (!) öğrenci ile toplantı yapıp, yeni derslerini seçmelerine yardımcı oluyor her hoca. Ben İstanbul sınırları içerisinde olduğum için ardı ardına çevrimiçi toplantılar yapmak durumunda kaldım. Artık kaç litre su içtim hesabını tutamadım. Toplantıların çevrimiçi olmasından memnunum, bu kadar insanı yüz yüze görmeye henüz hazır değilim.
 başlıyor, onun da heyecanı ayrı. Ders içeriğini yavaş yavaş hazırlamaya koyulacağım, önümüzdeki birkaç ay bununla meşgul olacağım. Bu işler keyifli ama işin raconunu öğrenmek gerekiyor. Bir de başka bir ülkenin eğitim sisteminde çalışıyor olmak da biraz zor. Birçok kişinin bildiği birçok şey, sizin aklınızın ucundan geçmiyor. Her zaman ya birilerine bir şey sormak gerekiyor, ya da doğru kaynaklara erişip bilgiyi anında öğrenmek gerekiyor. Bu tür şeyler aynı binada çalışırken daha kolaydı, koridorda birine rastlar sorunun cevabını çat diye öğrenirdik. Şimdi durum biraz daha karmaşık, herkes çok meşgul! Nasıl oluyor bilmiyorum, ben de çok meşgulüm. İş yükü de hiç azalacak gibi değil. Önemli olan işini severek yapmak, ne yalan söyleyeyim bu işi seviyorum. Edinburgh da çok güzel, insanın ömrünü uzatacak bir yer gerçekten.
...
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz