Maral’ın 40. yaşı özel bir gösteriyle kutlandı

2106 Okunma
Esayan Okulu’ndan Yetişenler Derneği bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Maral Müzik ve Dans Topluluğu, kuruluşlunun 40. yıldönümünü 15 Aralık Pazar akşamı, İstanbul Kongre Merkezi’nde muhteşem bir gösteriyle kutladı. Gösteriye, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak II Maşalyan, Türkiye Ermeni Katolik Cemaati Ruhani Reisi Başepiskopos Levon Zekiyan, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Temsilcisi Sahak Sarkisyan, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Belediye Meclis üyesi Selina Doğan, milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun yanı sıra Başepiskopos Aram Ateşyan, Ruhani Meclis Başkanı Başrahip Tatul Anuşyan, Patrik Vekili Kd. Peder Krikor Damadyan, din adamları, hayırseverler, yöneticiler, basın mensupları ve çok sayıda sanatsever katıldı.
 Gecede, sunuculuğu Jbid İskenderoğlu Kalaycı yaptı. Programın başında, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve Belediye Meclis üyesi Selina Doğan’a gösterinin gerçekleşmesinde yaptıkları katkılar için teşekkür plaketleri sunuldu. Selma İskenderöz, Dikran Dülgeryan, Paris Dülgeryan, Linda Darçın, Penyamin Üşenmez, Vartuhi Mısırlıyan ve Ani Keşişoğlu’ndan oluşan 40. Yıl kutlamaları Tertip Heyeti üyelerine de birer plaketle teşekkür edildi. Teşekkür töreninden sonra Maral Grubu sahne aldı.
 sahne aldı. Maral Müzik ve Dans Topluluğu’nun, Garbis Çapkan’ın genel sanat yönetmenliğinde hazırlanan 40. yılını kutlama gösterisinde 180 dansçı sahne aldı. Topluluğa, Hayk Krikoryan şefliğinde 12 kişilik Yerevan Devlet Dans Topluluğu orkestrası eşlik etti. Ermenistan’ın sevilen ses sanatçılarından Edgar Khachadryan da seslendirdiği şarkılarla geceye renk kattı. Yaklaşık üç saat sahnede kalan Maral, yenilenen dans repertuarı ve göz alıcı kıyafetleriyle bir kez daha sanatseverlerin gönüllerini fethetti.
...
Makalenin devamını dergimizden okuyabilirsiniz.
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz