Makyajda fark yaratan Nadin Tavşan

1181 Okunma
Getronagan Lisesi mezunu, İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi Nadin Tavşan, son zamanlarda hayal gücünü kullanarak yenilikçi uygulamalarla yaptığı makyajlarla ses getiriyor. “Çok hayalperest bir karaktere sahibim ve kurduğum hayallere kavuşmak için fazlasıyla hırslıyım” diyen ve altı yıldan beri profesyonel olarak makyaj yapan Nadin Tavşan’a merak ettiklerimizi sorduk.

Makyaja ilgin ne zaman başladı, özel bir eğitim aldın mı, çalıştığın markalar ve isimler neler?
Kendimi bildim bileli el sanatlarına yatkınlığım vardı. Çocukken her oyuncak mağazasına gittiğimde çocuklar için yapılan makyaj ve güzellik ürünlerini alırdım. Bu sevgim ve ilgim zamanla daha da arttı ve yakın çevreme özel günlerde makyaj uygulamaya başladım. Zamanla tabii ki kendimi daha da geliştirmek adına eğitim almaya karar verdim. Kariyer Eğitim Kurumları’nda aldığım eğitimin ardından kendime güvenim daha da arttı ve yakın çevremden çıkarak randevu üzerine makyaj yapmaya başladım. 
  Bu süreçte ünlü makyaj sanatçısı Sam Araji’nin asistanı olarak, Instyle, Marie Claire, ELLE, GQ gibi dergilerin çekimlerinde çalıştım. Punto Leather, YSL Beauty, Pandora, Beymen gibi markalarla çalışma fırsatı buldum. Aynı zamanda Fashion Week’te görev aldım, Antalya’da düzenlenen Miss Fashion TV Awards’da görev alan modellerin makyaj tasarımını yaptım. Tüm bunların yanı sıra bir çok ünlüyle tanışıp çalışma ve reklam çekimlerinde bulunma fırsatım oldu. Düzenlediğim makyaj workshop’unda bazı makyaj ipuçlarını paylaşma imkanım da oldu, ileride yeniden düzenlemeyi de düşünüyorum. Şu an ise daha çok randevu üzerine çalışıyorum, insanların en özel günlerinde heyecanlarına ortak oluyorum, bu da beni fazlasıyla mutlu ediyor.
 

RÖPORTAJ: NAROD ÇİÇEKLİ


Makalenin devamını ve Mayıs 2019 sayımızı anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 

Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz