Kraliçe çalışmaya başladı

971 Okunma
 Prens Philip’in vefatının ardından Kraliçe Elizabeth rutin görevlerine kaldığı yerden devam ediyor. 21Nisan’da 95 yaşına giren Kraliçe, yas döneminde olduğundan doğum gününde yalnızca ailesinin birkaç üyesiyle birlikte zaman geçirdi. Sosyal medya üzerinden bir mesaj yayınlayan Kraliçe, kendisine gönderilen doğum günü mesajlarına teşekkür ederken eşi Prens Philip’in vefatının ardından dünyanın birçok noktasından gelen taziye ve destek mesajlarından ötürü çok duygulandığını belirtti.
 Kraliçe Elizabeth 11 Mayıs Salı günü geleneksel Parlamento açılışını gerçekleştirdi. Pandemi sebebiyle az kişinin katılımı ve sosyal mesafe kuralları gözetilerek gerçekleşen açılışta Westminster Sarayı’nın dışında ya da Buckingham Sarayı’nda askeri bando ya da Onur Muhafızları görevlendirilmedi.
 Açılış konuşmasında hükümetin bir yıllık programını açıklayan Kraliçe, konuşmasını Lordlar Kamarası’nda parlamento üyeleri ve Avam Kamarası’na hitaben gerçekleştirdi. Kraliçe’nin konuşmasındaki önemli başlıklardan biri COVID-19 salgını oldu. İngiltere Başbakan’ı Boris Johnson’ın salgın sonrası izleyeceği yol haritasını açıklayan Kraliçe, “İngiltere hükümetinin önceliği salgından bir an önce kurtulmak ve ülkeyi eskisinden de güçlü ve sağlıklı bir refah seviyesine ulaştırmak. Bunu başarmak için hükümet, Birleşik Krallık’ın bütün bölgelerinde iş fırsatlarını artırarak, ekonomiyi büyütmeye yönelik destekleri ve pandeminin kamu hizmetleri üzerindeki etkisini ele alacak. Hükümetin aşılama konusunda da başarı elde edeceğine inanıyorum” dedi.
 Parlamento açılışını 67. kez gerçekleştiren Kraliçe Elizabeth’e tahtın varisi Prens Charles ve eşi Camilla eşlik etti. Parlamento açılışı töreni; Avam Kamarası, Lordlar Kamarası ve Monarşiyi bir araya getiriyor.
 Resmî yas süresi biten ve günlerini Windsor’da geçiren Kraliçe, kraliyet işlerine kaldığı yerden devam ediyor. Bu süreçte yüz yüze görüşme ve toplantı gerçekleştiremeyen, temaslarını çevrimiçi olarak gerçekleştiren Kraliçe, geçtiğimiz günlerde Buckingham Sarayı’nda Letonya, Slovenya, Moritanya ve Fildişi Sahili’nden büyükelçilerle görüntülü görüşme gerçekleştirerek yeni büyükelçilerin güven mektuplarını video konferans kanalıyla kabul etti.
 Resmî yas süresi biten ve günlerini Windsor’da geçiren Kraliçe, kraliyet işlerine kaldığı yerden devam ediyor. Bu süreçte yüz yüze görüşme ve toplantı gerçekleştiremeyen, temaslarını çevrimiçi olarak gerçekleştiren Kraliçe, geçtiğimiz günlerde Buckingham Sarayı’nda Letonya, Slovenya, Moritanya ve Fildişi Sahili’nden büyükelçilerle görüntülü görüşme gerçekleştirerek yeni büyükelçilerin güven mektuplarını video konferans kanalıyla kabul etti. olduğunu söyledi. “Sanırım Kraliçe 90’lı yaşların ortalarında biri olarak görevlerinden gittikçe geri adım atacak. Kraliçe Elizabeth’in yakın arkadaşı ve at yarışları konusunda akıl danıştığı Sir Michael Oswald’ın, Prens Philip’in cenaze töreninin yapıldığı gün hayata veda ettiği öğrenildi. Cenaze dönüşü haberi alan Kraliçe yakın bir dostunu da aynı gün kaybetmiş oldu. Oswald, 86 yaşındaydı ve bir süredir tedavi görüyordu aynı zamanda Ana Kraliçe II. Elizabeth’in de yakın dostuydu. Oswald, yıllar boyunca çeşitli at yarışlarında Kraliçe’nin yanında yer alıyordu.
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz