İş hayatında motivasyon kaynakları

1059 Okunma
 Çalışmaktan çoğu kez bir mecburiyet olarak bahsedilir. Hayatımıza devam etmek ve isteklerimizi yerine getirebilmek için para kazanmak, çalışma hayatının öncelikli nedenidir. Oysa yapabildiğini yapmak, bütüne katkı sağlamak, başarma hissini tatmak ve işe yarar hissetmek de oldukça tatmin edici ve insanı çalışmaya motive edebilecek sebeplerdir.
 Para kazanmak ve başarılı hissetmek, iş hayatının öncelikli motivasyon kaynakları olabilir. Ancak günün sonuna bir işe devam edip etmeyeceğimizin kriteri yine kişisel terazimizle ölçülüyor. Çalışma hayatımıza dair hissettiğimiz memnuniyet, artıların eksilerden fazla olmasına bağlı. Bir iş yerinde çok para kazanamasak da çok üretken ve işe yarar hissedebilir, diğerinde kendimizi mesleki anlamda geliştiremesek de güzel bir çevre ediniyor olabiliriz. Olumsuzlukların etkisi, olumlulardan az olduğu sürece motivasyonumuzu kaybetmiyor ve o işe devam ediyoruzdur. Bazen bir işi; sadece mekânı, çalışma saatleri veya semti için dahi cazip bulabiliriz.
 Günümüzde çalışma hayatında içsel tatmin anlamında dört temel motivasyon kaynağından bahsediliyor. Elbette hiç kimse tek bir kaynaktan beslenmez ancak kendine daha yakın hissettiği baskın motivasyon kaynakların da varlığı yadsınamaz:
...
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz