Hrant Dink özlemle anıldı

1262 Okunma
 Suikast sonucu katledilen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 19 Ocak’ta öldürülmesinin 14. yılında, Türkiye’de ve dünyada anıldı. Her yıl, Agos Gazetesi’nin eski çalışma ofisinin bulunduğu Sebat Apartmanı’nın önünde yapılan anma töreni bu yıl pandemi nedeniyle online düzenlendi. 19 Ocak Salı günü, saat 14.45 (GMT+3)’te www.hranticinadaleticin.org adresinden gün boyunca Hrant Dink hakkında yayınlar yapıldı.
 Agos Gazetesi’nin eski ofisi önünde sadece Dink ailesi ve yakınlarının katıldığı sembolik törende konuşan eşi Rakel Dink, Hrant Dink’in öldürüldüğü Sebat Apartmanı önünden seslenerek adalet talebini dile getirdi: “Bu 14 yılda bir cinayet davasını çözemediler. Çünkü maksat çözmek değil, nasıl kapatırız diye çabalıyorlar. 14 yıldır bu ülkede nice ittifaklar kuruldu, bozuldu ona göre bizim dava da renk değiştirdi durdu. İnsan düşünmeden edemiyor acaba bu sefer hangi ittifak kimlere dokunuyor?”
 Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun yayınladığı mesajda ise “Hrant Dink cinayetinin aydınlatılması Türk adaletinin öncelikli görevi olmalıdır” dendi.