Haydi 2022, şaşırt bizi!

1056 Okunma
Her yeni yazıma başlamadan, en son ne yazmıştım diye bir göz atıyorum. Bu seferki bakışım beni üzdü, nasıl bir Aralık ayı ummuşum oysaki nasıl bir Aralık ayı buldum… Yeni yıla yeni umutlarla başlamak istiyoruz, haydi yine başlayalım!
 İPTAL OLAN SEYAHATLER
Ne zamandır Londra’ya gitmeye can atıyordum, ardından da bir iş gezisi için Bristol’a geçme planım vardı. Seyahat tarihi yaklaştığında, maalesef yeni varyant Omicron konuşulmaya başladı. Aralık başında bu konu çok yeniydi, bilinmeyenler de fazlaydı; hal böyle olunca da tüm seyahatleri iptal ettim. Ne yalan söyleyeyim, risk almak bazen şımarıklık gibi geliyor. Bu durum hayli canımı sıktı tabii, dört gözle beklediğim bir kaçamak olacaktı ama önce sağlık! İş toplantısına da gene çevrimiçi katıldım tabii, bu yılın modası…
 Bir sonraki seyahat ne zamana? Kim bilir…
 OMICRON BELASI
Bu varyant henüz Türkiye’de fazla değil, o yüzden ciddiyeti anlaşılmış değil. Maalesef birkaç hafta sonra Türkiye de bu varyant ile boğuşuyor olabilir. Hatta siz bu satırları okurken, bu bela orayı sarmış olabilir (umarım olmaz). Aralık ayında, Birleşik Krallık’ta bu varyant hızla yayıldı ve vaka sayıları gene çok yüksek. Noel öncesine denk geldiği için herkes çok tedirgin. Bazı ülkeler buradan gelen yolcuları almayacaklarını vs. söyledi. Üçüncü doz aşıları hızlı bir şekilde yapmaya başladılar. İnsanlar kuyruklarda 4-5 saat aşı olmak için bekledi. Aşı karşıtı insanların az olması önemli bir etken, herkes birbirini gaza getirip bir an önce aşı olma modunda. Burada ‘kokteyl’ dedikleri yöntemi uyguluyorlar. İki Biontek aşı olana bir Moderna aşısı uygulanıyor mesela. Ben de bu satırları Modernazede halimle yazıyorum! Darısı tüm aşı olacakların başına diyelim.
...
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz