Haydi 2021, gitme zamanı!

1195 Okunma
 Zaman öyle hızlı geçiyor ki, yeni yazımı yazmaya koyulduğum an bir ay olmuş bile diyorum. Hatta hangi ay için yazdığımı düşünürken, bu ayın Aralık ayı olması şoku içerisindeyim. Pandemiyle dolu dolu bir seneyi daha geride bırakmış olamayız hayır… 2022 yılı normal bir yıl olacak mı? Lütfen, lütfen olsun!
 SEYAHATLER
Seyahatler benim vazgeçilmezim. Tatil amaçlı gezmeyi sevdiğim kadar iş amaçlı gezmeyi de seviyorum. Yeni yerler görmek, yeni yemekler tatmak, yeni müzikler dinlemek; hepsi yepyeni heyecanlar... İnsan yaşayıp görmediği her hayatı merak ediyor, turist kimliği ile bile olsa uzaktan tatmak istiyor. Pandemi henüz devam ederken, iki aşısını da olmuş bireyler olarak bir nebze rahatladık. En azından seyahatler tekrar gündemimize girebildi. Yazın ailemin yanına gidebilmek büyük lüks oldu, aşırı da bir mutluluk.
 Birleşik Krallık’ta büyük bir heyecan da ülke içi seyahatlerin hız kazanması. Londra’dan arkadaşlarım ziyaretime gelmeye başladı, ne de olsa Edinburgh güzel şehir, anlarım. İskoçya’nın doğası güzel, doğa yürüyüşleri yapacak çeşitli bölgeler var. Ben de artık yollara düşüp ufaktan keşiflere başladım. Highlands diye adlandırılan kuzey bölgeye kısa bir seyahatim oldu. Ufak tefek su sporları denedim, hani soğuk havada nasıl olur ki derken, oldu. Koruyucu kıyafetleri üzerimize geçirip gölde bulduk kendimizi. Hatta bazı aktiviteler sırasında bol bol göle de düştük, ayaklar buz kesse de aşırı eğlendik. Etrafta dağlar, çiftlikler, nehirler derken tam bir kafa dinleme tatili oldu. Aralık ayı için de planlar var, bu sefer güneye doğru inip bir Londra görme niyetindeyim. Noel zamanı geldi, her yer şahanedir şimdi kaçırmamak lazım. Ardından da Bristol’a geçip bir iş toplantısına katılacağım. Bir aksilik olmazsa bir sonraki yazıda Bristol ve Londra serüvenlerime değinirim.
 NOEL VE YENİ YIL
Türkiye seyahatimden Eylül sonu döndüğüm için Aralık ayında burda kalırım diye düşünüyorum. Gene pandemi almış başını giderken, bazı yaş gruplarına tekrar aşılar yapılmaya başlandı. Tabii ki en büyük amaç Noel’i kurtarmaya çalışmak, malum ailelerin bir araya gelebilmesi önemli. Hele geçen sene böyle sözler verip ardından da ülke tam kapanmaya gitmişken…
 Noel ve Yeni Yıl gibi güzel günleri gurbette geçirmek garip oluyor ama burada kalan insanlarla bir plan yapılır artık. Ocak ayı itibariyle ders vermeye başlayacağım, son sürat ders materyallerini hazırlamaya devam ediyorum. Bu da biraz tatilin çalışarak geçeceğini gösteriyor, biraz da kalma sebebim bu açıkçası. Umarım yazımı okuyanlar, hepiniz ailenizle güzel vakit geçirir, beraber şöyle güzel bir yemek yer, bu özel ve sayılı günlerin tadını çıkarırsınız. Bir kadeh de ailesinden uzakta kalanlara için, olur mu?
 Normalleştiğimiz bir yıla merhaba diyelim, mutlu yıllar, mutlu Noeller!
Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz