Boston Dynamics robotu “Spot” satışa sunuldu

1658 Okunma
 Spot’un teknik detaylarına bakacak olursak; 32,5 kilogram ağırlığında, 50 cm genişliğinde ve 110 cm uzunluğunda… Oturduğunda ise 19 cm boyunda oluyor. 605 Wh’lik şarjı, robota ortalama 90 dakikalık bir çalışma süresi sağlıyor. Dört metrelik menzile ve 360 derecelik yatay görüş alanına sahip. Araziyi algılayabiliyor, sabit engellerden belirlenen mesafeyi koruyup, çarpışmalardan kaçınabiliyor. Robot köpek Spot, 14 kilograma kadar yük taşıyabiliyor ve -20 ila 45°C arasındaki sıcaklığa sahip zorlu ortamlarda çalışabiliyor.
 74 bin 500 dolar fiyata sahip Spot, bireysel, kurumsal ve akademik olmak üzere üç farklı versiyon ile satın alınabiliyor. Geliştiriciler, Boston Dynamics’in robotu Spot’u tanıyacak ve yetenekleri doğrultusunda farklı özellikler kazandırarak Spot için önemli bir ekosistem oluşturacak ve çeşitli uygulamalar geliştirebilecek.
 Boston Dynamics’in merdivenleri çıkıp, kapıları açabilen programlanabilir robotunu alanlar, ihtiyaçlarına göre onu dizayn edebilecek. Spot ile birlikte kullanılabilecek ek ürün ve aksesuarlar da seçilebiliyor. Bunların arasında; 15 bin dolarlık bakım paketi, 22 bin dolarlık kamera kontrol sistemi, 5 dolarlık ek batarya ve 24 bin dolarlara kadar fiyatlanan işlemci ve grafik kartları bulunuyor.
 PLAYSTATION 5 TANITILDI
 Oyuncu dünyasının merakla beklediği, PlayStation ailesinin yeni üyesi PlayStation 5 tanıtıldı. Tasarımı ile oldukça dikkat çeken, Playstation 5, eski modelleri ile kıyaslandığında kasadaki beyaz renkleriyle farklı bir tasarım kazanmış. Tasarım dışındaki bir diğer detay ise PlayStation 5’in iki farklı versiyon ile satışa sunulacağının açıklanmasıydı. İlk modelde Blu-ray sürücü yer alırken Digital Edition modelinde herhangi bir sürücü yer almıyor. Bu sürümde oyuncular oyunları sadece dijital olarak konsollarına indirebiliyor. Oyun konsolu ile DualSense oyun kolu, DualSense kablosuz şarj istasyonu, HD kamera, Pulse 3D kablosuz kulaklık ve medya kumandası gibi çeşitli aksesuarlar da tanıtıldı. 
 - PULSE 3D kablosuz kulaklık
– 3D ses desteği ve çift gürültü engelleyici bir mikrofona sahip;
- HD Kamera – yayın yapan oyucular için çift 1080p lens özelliği;
- Medya Kumandası
– Filmler ve stream servisleri arasında kolayca gezinmek için dahili mikrofona sahip uzaktan kumanda;
- DualSense Şarj İstasyonu –DualSense Kablosuz Kontrolcuları kolayca şarj etme imkânı.
PlayStation 5’in satış fiyatları paylaşılmasa da konsolların 499 - 599 $ (dolar) arasında satışa sunulması bekleniyor.

Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz