Boks’un genç yeteneği emin adımlarla ilerliyor

224 Okunma
 Küçük yaşta boksa gönül veren ve dünyaca tanınan bir boksör olma hedefine emin adımlarla ilerleyen Kevin Alansatan, en son 11 Aralık Cuma günü çıktığı ringde, üç-dört rauntluk profesyonel maçın henüz birinci raundunda, rakibini pes ettirerek maçı nakavt ile kazandı.
 Antrenörü Serdar Avcı’nın “Genç Dünya Şampiyonu” olarak görmeyi hedeflediği genç boksör, çalışmalarını ve hayallerini Paros okuyucularıyla paylaştı.
 Sevgili Kevin, kendini tanıtır mısın? Boks sporuna ilgin nasıl başladı ?
28 Şubat 2003 doğumluyum. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi, tiyatro bölümü son sınıf öğrencisiyim. Dokuz yaşımda kick boksa başladım, on bir yaşımda ise MMA (Mixed Martial Arts) yaptım. Antrenörüm beni yetenekli bulunca Türkiye’de federasyonu olan boksa yönlendirdi. Böylece boksa ilk adımı atmış oldum ve en önemlisi de Türkiye’de başarısı tartışılmaz Serdar Avcı Hoca’mla tanıştım.

 Bu spor dalında edindiğin deneyimleri bizlerle paylaşabilir misin? Profesyonelleşme yolunda ne gibi eğitim sürecinden geçtin?
Kadıköy Boks Kulübü’nde iki sene amatör olarak dövüştüm, birçok maça çıktım, hepsinde de galip geldim. Hocalarımın uygun görmesiyle profesyonel kademesine geçiş yaptım. Artık kendi adıma maçlara çıkıyorum (Team Kevin). Fırsatını bulmuşken; bana güvenen, destekleyen kulübüme, antrenörlerime ve arkamda hissettiğim aileme teşekkürü borç bilirim. Henüz on yedi yaşındayım ve iki profesyonel maçım oldu. Çok şükür ikide iki galibiyetim var. İlk maçımı teknik nakavt ile aldım, en son üçüncü maçımda da rakibimi nakavt ile yendim. Maç öncesi hocalarım ile sıkı bir antrenman süreci yaşıyoruz. Hedefim dünyanın tanıdığı bir boksör olmak.
...

Röportajın devamını dijital ve basılı dergimizden okuyabilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz