"Her şeye rağmen gülümseyin" Alex Tataryan

2958 Okunma
 Sevilen sanatçı Alex Tataryan, single çalışması “İyiKim benim” ile hepimize umut dağıtmaya hazırlanıyor. Alex “Aşk Senin Adın” ile kalbimize dokunmuştu, “İyiKim benim” ile ruhumuzu aşka dair iyileştirmeye devam ediyor. İçimizi ısıtacak bir çalışmaya imza atmanın heyecanı içerisinde olan Alex, herşeye rağmen sevenlerini gülmeye davet ediyor. Şarkının düzenlenmesinde Baran Çak ve masteringinde ise Cem Büyükuzun imzası var. Çalışmanın klip çekimi ise hayranlarının evlerindeki hallerini yansıtan videolardan oluşuyor. Herkesin kendi evlerinde en sevdikleri halleriyle kamera karşısına geçtikleri bu özgün klibin hazırlanma ve montaj sürecini Harutyun Arto Davulciyan üstleniyor. Şarkının ikinci klibi ise engelliler için hazırlandı. Öğretmen Canan Kan sağ alt köşede tüm sözleri ve duyguları ifade ediyor. Bu anlamlı klip çalışmasının kapak resmi çalışması ise İtalya’da öğrenim gören Claudia Yağsızoğlu gerçekleştirdi.
 İddialı kapak fotoğrafında Joker olan sanatçımız bu durumu şu şekilde açıklıyor; “Joker karakterinin benim alanımda canladırdığı kısım, o çırılçıplak alana gelmeden bütün travmalarımızla yüzleşecek güce sahip olması, bunun cesaretini taşıyan ve kimsenin sözleriyle savrulmayan kendi yelkenini rüzgara açıp yoluna devam eden bir karakter.”
 bir karakter.” Alex Tataryan ile irtibata geçerek son çalışması hakkında bilgi aldık. Alex karantina sürecindeki iç dünyasını bizlerle şöyle paylaştı:
“Bazen birimiz bir şeyler yaparız, bir başkasının düşüncelerine tercüman oluruz dile geliriz... Bu süreçte kendine sımsıkı sarılan her birey hayattan bir joker çekecek... Karantina kelimesini duyduğumuzda bazılarımız sıkışık hisler yaşıyor, bazılarımız ise açılımlar yaşıyor.Son aylarda yaşadıklarımız bizi daha azla yetinmeye sürüklüyor. Bu yola çıkamayan, kendine yetemeyen, üretemeyen ve yeni dünya ya adapte olamayan bir saman çöpüne takılıp devrilecek. Önce kendimiz sevmeliyiz. Yeniye güvenmeliyiz, umuda güvenmeliyiz bu süreçte sana kendini açan sana güvenmeliyiz. Senden daha önemli hiçbir şey yok hayatta, aynaya baktığın her sabah her şeyden önce bunu hatırla. Zaman hepimizin en az sahip olduğu en kıymetli varlıktır. Gel gör ki herkesin en kolay çöpe attığı şey de odur. Daha azla yaşamayı öğreneceğiz. Azla yetinme tarafı artık günümüz Türkiye’sinde ve dünyamız da çoğu bireyin deneyimlemesi gereken bir şey olacak. Kalbiniz olasılıklara açık olduğunda, büyük keşiflere götürebilecek küçük şeyleri fark etmeye başlarsınız… Bu sözü bana bir sevdiğim söylemişti. Bende bu süreçte herkesle paylaşmak istedim, sizlere armağan olsun. Çalışmamızda yer alan değerli isimlerin çalışmalarını yakından takip etmek için instagram hesaplarını takip etmenizi tavsiye ediyorum.
 Kendi içimize dönebildiğimiz en değerli zaman, aslında bize hediye edildi. Bunu değerlendirip iç travmalarımıza girdiğimiz bir alan yaratıp onlara sarılıp oraları çözme niyetiyle girenler bu dönemde bir çok alanlarlarıyla yüzleşip çok farklı açılımlar yaşamış oldular. Herkesin kendi içinde barındırmış olduğu bir karakter var. Bu karakterlerimizden soyunup çırılçıplak kalabildiğimiz alan bizim kendi varoluşumuz. Işık alanımıza da ışılsın, sevgimizi ve özümüzü daha çok ve derinden paylaşabileceğimiz bir hayat diliyorum herkese.
 Aynı suya atlarmış gibi. Ne kadar kendimize balıklama atlarsak alanlarımızın ne kadar çok açılmasını niyet edersek o kadar şeffaf ve pürüzsüz geçiririz yalnızlığımızı diye düşünüyorum.
 İnsan içinden yenilenmedikçe dışından eskirmiş.
Belki de uzun zaman sonra kendimizin iç sesini duyduk, iç yolculuğumuza çıktık. Neleri iyi yapıyoruz, nelerden kaçmışız, kendimizi dinleme fırsatımız oldu. İyileştik içimize bir umut bir ışığı doğdu. Haller bir tuhafken en iyi halimizi keşfettik çünkü insan en iyi halinde iken o kadar yaratıcı ve hünerli ki!
 Ben ön sezileri olan biriyim. Bu özelliğim yüzünden çoğu zaman kolay anlaşılamadım. Bazen derin bir halim var, fakat içimde her zaman eğlenen bir çocuk var ve ben onu çok seviyorum. Beni sevmelerinin sebebi de bu zaten. Her halimizle sevmeliyiz. Her halimizi sevmeliyiz. Her hali sevmeliyiz. Şarkımın adı “İyiKim benim”, önümüz yaz, umarım herkese iyi gelir…