Ahşaplara fısıldayan adam Sevan Daniyel

1632 Okunma
 Çocukluğundan itibaren hayatı Kınalıada’da geçen bir deniz sevdalısı Sevan Daniyel. Ürünlerini tasarlarken yurt içi ve yurt dışında farklı sahillerden topladığı tahtalarla, kütüklerle yelkenliler, balıklar ve birçok farklı obje üreterek mucizeler yaratıyor. Kendisiyle atölyesinde bir araya gelerek bu işe nasıl başladığını, nasıl geliştirdiğini konuştuk.
 Bu işe girmeden önceki hayatınızdan bahseder misiniz?
Kimdir Sevan Daniyel, bugüne kadar neler yaptı? İlk ve ortaokulu bitirdikten sonra Perşembe Pazarı’na çırak olarak verildim, ilerleyen yıllarda kendi işimin sahibi olup işimi büyüterek çalışmaya devam ettim. Şu an emekliyim. Bütün hayatım Kınalıada’da denizde kayıkların arasında geçti. Adalı olmam sebebiyle de teknelere olan merakım zaten hep vardı. Çocukluğumdan beri el işçiliğine, el sanatlarına yatkındım fakat o zamanlar bunu gerçekleştirecek imkânım ve vaktim yoktu. Emekli olunca bu yönümü ortaya çıkarmak ve geliştirmek istedim.
 Atölyenizi ne zaman açtınız?
Bir çocukluk hayali miydi bu sizin için? Atölyemi 2014 yılında yani bundan altı yıl önce açtım, aslında böyle bir düşüncem de yoktu, sadece denk geldi diyebilirim ama sonrasında çok mutlu oldum açtığım için… Herkese tavsiye ederim, herkesin bir hobisi olmalı, üretmek kadar güzel bir şey yok hayatta.
 Atölyede ne tür çalışmalar yapıyorsunuz?
Ahşap ve her tür geri dönüşümü olan malzemeden hayalimde o an oluşan balıklar, yelkenliler ve farklı türde objeler üretiyorum.
...
Röportajın devamını dijital ve basılı dergimizden okuyabilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz