100 Kadın Bayi Projesi ile kadın girişimcileri destekliyor

1212 Okunma
 Arçelik, kadınların iş gücüne katılımı, istihdamda kalması ve karar alma mekanizmalarına dâhil olması amacıyla; iş birliklerinin kurulması ve kalıcı çözümler geliştirilmesi için sürekli çalışmalar gerçekleştiriyor. Kadının ekonomik ve toplumsal hayatta güçlenmesi hedefiyle pek çok çalışma yürüten Arçelik, girişimci ekosistemde kadınların temsiliyetini artırmak amacıyla Beko markasıyla ‘‘100 Kadın Bayi’’ projesini hayata geçirdi.
 Türkiye’nin lider, Avrupa’nın da ikinci büyüğü olan Arçelik bünyesinde Beko markasıyla başlatılan ‘‘100 Kadın Bayi’’ projesi ile Türkiye’deki yaygın ve köklü bayi teşkilatından edinilen tecrübelerle kadının ekonomik ve sosyal kalkınmasını desteklemek hedefleniyor.
 ‘‘Beko yeni 100 kadın bayisini arıyor’’ sloganıyla 2019 yılında hayata geçen projeye şimdiye kadar 2000’e yaklaşan başvuru, yapıldı. Yeni bayi adaylarıyla beraber toplamda 52 mağaza açıldı. Proje kapsamında bayi ekosistemine katılan kadın bayiler 16 Aralık 2019 tarihinde İstanbul’da bir araya gelerek ‘‘Ticari Dönüşüm’’, ‘‘Mentorluk Süreci’’, ‘‘Perakende Akademi Beko 100 Kadın Bayi Programı’’ ve ‘‘Perakende Akademi Menti Eğitimi’’ konularında eğitimler aldı.
 https://www.beko.com.tr/100kadinbayi adresinden başvuruların alındığı projeyle bayilik almak isteyen girişimci kadınlara başvuru aşamasından itibaren tüm aşamalarda destek veriliyor. Eğitim ve mentorluk imkânı da sunularak kadın liderlerin gelişimlerine katkıda bulunuluyor.
 Proje kapsamında Beko, bayi olmak isteyen girişimcilere mağaza seçiminden kira desteğine, yöneticilik eğitimlerinden mentorluğa kadar maddi ve manevi pek çok destek sağlıyor. Bu fırsatların bir bölümü şöyle:
• Arçelik coğrafi konumlandırma ekibi tarafından mağaza lokasyonunun fırsat analizi yapılarak belirlenmesi, dekorasyon süreçlerinin yürütülmesi
• Kontrat ve sözleşme sonrası açılış etkinlikleri ve reklam olanaklarının sağlanması • Kira desteği içeren teşvik paketleri
• Mentor ağına katılım ve kadın bayiler için kadın mentor uygulaması
• Mağazacılık ve ürün eğitimleri
• Farklı bir iş kolunda mağazacılık yapan girişimciler için Beko bayisine dönüşüm kolaylıkları
•Token İşbirliği – Finansal Çözüm Desteği.

Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alabilirsiniz.
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz