“Yolcu” Dans Tiyatrosu

1766 Okunma
 Yönetmen-Koreograf Levon Taberyan, “Yolcu” dans tiyatrosu projesiyle İstanbullu sanatseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 17 Şubat Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde galası yapılacak olan “Yolcu”, 9 ve 28 Şubat ile 12 ve 19 Mart tarihlerinde Şişli Kent Sahnesi’nde izlenebilecek.
 Yolcu’nun ana temasını sevgi oluşturuyor. Büyük beğeni kazanan “Anuş Olmak” projesinin de yaratıcısı olan Taberyan, bu gösteri için de Pangaltı Lisesinden Yetişenler Derneği’yle işbirliği yaptı. 24 dansçı arkadaşı ile yaklaşık bir buçuk yıldır bu proje üzerine çalışan Taberyan, Yolcu’da insanlığın kaybolmak üzere olan değerlerine dikkat çekmek istemiş. Projenin nasıl doğduğunu ve bu gösteri ile neyi amaçladıklarını Taberyan, şöyle anlatıyor: “Hayat bir yolculuk ve hepimiz birer yolcuyuz. Yolculuk zor, yol uzun, insanoğlu yaşam kaynağını sevmeyi unuttu. Yaşamda bir anlam bulmamız gerekiyorsa, dünyayı ve yaşayan her varlığı kurtarmak istiyorsak, sevgi tek kaynak. Ve bilmeliyiz ki, yaşamımızdaki mutluluk, düşüncelerimizin kalitesine bağlı, ruhumuz düşüncelerimize göre renk alıyor. Sevmeyi başarabildiğimizde ışık olacak yolumuz, aydınlanacak dünyamız... Şu an yaptıklarımız sonsuzluğu yaratıyor ve eğer ışığı iletmezsek, kendi gölgemizi, kendi karanlığımızı yaratacağız.”
 Taberyan ile son projesi üzerine söyleştik.
...

RÖPORTAJ: SARKİS GÜREH / FOTOĞRAFLAR: FIRAT TAŞ

Makalemizin devamını dergimizden okuyabilirsiniz. Paros Dergisini anlaşmalı bayilerimizden ya da web sitemizden online olarak satın alıp okuyabilirsiniz. 
Online Dergimizi Satın Almak İçin - Online Dergi
Size En Yakın Bayi İçin  - Bayilerimiz