Kapak Konusu

Gündemin Nabzı

Covid-19 bazı kanser hücrelerini yok mu ediyor?

Dünyayı etkisi altına alan ve her gün farklı bir yönü keşfedilen koronavirüsün, özellikle kronik hastalıkları olanlarda ölümcül etkiye sahip olduğu, kanser, hipertansiyon, diyabet

Güncel

Ford Otosan’dan Türkiye’nin en büyük otomotiv yatırımı

 Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan, Avrupa’nın en büyük ticari araç üretim üssü olan Kocaeli fabrikalarında gerçekleştirmeyi öngördüğü iki milyar Euro’luk (20,5 milyar TL) yeni yatırımının en önemli fazını duyurdu.

Kültür Sanat

Bercuhi Berberyan’dan tiyatro tarihine ışık tutan anılar

Samimi bir ortamda geçen söyleşi boyunca, Berberyan Kumpanyası oyuncuları, dansçıları, müzisyenleri, teknik ekibi, repertuar tercihleri ve ekibin özgün ya da uyarlama oyunları, seyirci profili gibi pek çok konuda anılar ve deneyimler paylaşıldı.

Güncel Röportaj

Toplum Röportaj

Sarkis Şahbaz adı, Bayrampaşa Göz Hastanesi’nde

Binanın yapım aşamasında ekibin başında alet alımından tutun da her şeyiyle bizzat kendisi ilgilendi. Sarkis Beyin bu konudaki bilgisi çok fazlaydı, dünyadaki tüm tıbbi gelişmeleri çok yakından takip ederdi.

Tarih Araştırma

Beyoğlu sinagogları

Osmanlı’nın son ve Cumhuriyetin ilk yıllarında Galata bölgesi, Yahudi nüfus açısından hayli kalabalıklaşır. Mevcut sinagoglar yetmemeye başlar. “Barış Vahası” anlamına gelen Neve Şalom Sinagogu’nun inşası 1930’larda tasarlanır.

Kültür Sanat Röportaj

Güncel Psikoloji

Yetişkinlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite

Erişkin tip dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromu tespit edilemediğinde ya da tedavi edilmediğinde uzun vadede maddi sorunlara, iş kayıplarına, aile sorunlarına, başka psikiyatrik hastalıklara (örneğin alkol bağımlılığı, anksiyete ve depresyon)

Mimarlik Tarihinden